Benzersiz bir iştah, tarifsiz bir performans

Cem Kayıran (Bant Mag)

Yerli müzik sahnesinin geride kalan on, on beş yılında içinde yer aldığı farklı projelerle, farklı müzikal kimlikleri ve yaklaşımları ustalıklı ve bir o kadar da organik bir şekilde ifade biçimlerine dönüştüren Korhan Futacı, her dönem takip etmesi heyecan verici olan müzisyenlerden biri.

Tamburada, Dandadadan, Marika, Konjo, Konstrukt ve nice isim ve oluşum altında her daim zihin açıcı işler üreten Futacı, liderliğini üstlendiği Kara Orkestra eşliğinde incelikli, harekete geçirici ve bugüne kadar fazlasıyla çiğnenmiş müzikal kalıplardan olabildiğince uzak bir yaklaşımı benimsiyor. Sık sık kabuk değiştiren Kara Orkestra; geçtiğimiz yıl nefesli çalgıların ön planda olduğu yeni bir forma büründü. Yer yer kalabalık bir kabile gibi tınlayan ve ayaklarını yerden kesmekten çekinmeyen Kara Orkestra ve Korhan Futacı’nın vurucu melodilerinin kesişimi, sıra dışı bir deneyim halini alıyor.

Müziğini dinleyiciye kayıtlardan ziyade; doğrudan, yüz yüze iletmeyi tercih eden Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın canlı performanslarında benzersiz bir iştahla çaldığının da altını çizelim.

HANGİ ETKİNLİK?
KORHAN FUTACI VE KARA ORKESTRA // RAIN LAB (İDİL MEŞE & DA POET)


NE ZAMAN?
5 Temmuz Çarşamba, 22.00


NEREDE?
Salon İKSV


AYRINTILI BİLGİ | BİLET AL